Společnost pro církevní právo, z. s. (SPCP)

Church Law SocietySocietas Iuris Canonici

T. Parma: Papežská konstituce Veritatis gaudium a její dopad na teologické fakulty

Číslo: 71–2/2018

Rozsah: s. 69–80 (12 s.)

Klíčová slova: apoštolská konstituce Veritatis gaudium, církevní univerzity, církevní teologické fakulty, apoštolská konstituce Sapientia Christiana, apoštolská konstituce Deus Scientiarum Dominus, Kongregace pro katolickou výchovu, církevní školství v České republice

Resumé: Článek se zabývá apoštolskou konstitucí Veritatis gaudium o církevních univerzitách a fakultách, kterou vydal papež František na sklonku roku 2017 a která byla zveřejněna 29. ledna 2018. Autor článku srovnává tento nový předpis s úpravou založenou apoštolskou konstitucí Sapientia Christiana papeže Jana Pavla II. z roku 1979 a upozorňuje na nejvýznamnější změny, které apoštolská konstituce přináší pro teologické fakulty.

ke stažení