WebArchiv - archiv českého webu
Fotogalerie
YouTube

Poslední aktualizace:
23. května 2018
Počet přístupů  od 19. prosince 1999
CNW_Counter

Aktuality na webové stránce - co je nového Zprávy ze Společnosti pro církevní právo, z dění v ČR a z dění ve světě - vztahující se k otázkám církevního a konfesního práva Přednášky pořádané SPCP v rámci cyklu -Působení práva ve společnosti a církvi-; mezinárodní konference a kolokvia.
Právní předpisy ČR vztahující se k otázkám církví a náb. společností - předpisy konfesního práva - od roku 1855 do současnosti; plné texty předpisů, seznam v současnosti platných a účinných předpisů. Stránka je průběžně aktualizována a doplňována dle stabu Sb. a Sb. m. s. Judikatura (v plných textech) soudů ČR (Úst. soudu, Nejvyššího soudu a ostatních soudů) a Evropského soudu pro lidská práva ze souvisejících oblastí. Stránka je průběžně doplňována a aktualizována. Stránka obsahuje různé církevního a konf. práva - nejen ČR, ale celého světa. Z podrubrik: Dohody mezi Svatým stolcem a státy, Stanovy farních rad, Dokumenty z oblasti armády a vězeňství, Návrhy zákonů a související dokumenty, české historické prameny církevního a konfesního práva a mnohé další.
Časopis vydávaný SPCP třikárt do roka. Zabývá se problematikou církevního a konfesního práva a otázkami souvisejícími. Dostupné jsou obsahy, plné texty vydaných čísel, jakož i rejstřík publikovaných článků Seznam literatury a základních pramenů pro studium českého církevního a konfesního práva Podstránka určená pro studenty PF UK - obsahuje texty přednášek, prameny a literaturu k oborům církevního a konf. práva na PF UK vyučovaných.
odkazy na webové stránky církevního a konfesního práva v ČR, na Slovensku i v ostatních státech - zejm. Evropa. Základní informace o složení a činnosti Institutu konfesního práva - stránka je pouze provizorní a je v rekonstrukci. Základní údaje o SPCP, složení orgánů, kontakty a chrakteristika SPCP.

© Společnost pro církevní právo, Praha, 1999-2018
Optimalizováno pro nastavení monitoru na 1024x768 pixelů